Hoppa till huvudinnehåll
En del av Göteborgs Stad i samarbete med regionen

MatchUp – från innovation till praktik

MatchUp är ett koncept för matchmaking mellan dig som vill utveckla din verksamhet och dig som har innovationer klara att ta i bruk. Eventet riktar sig särskilt till dig som vill hitta nya samarbeten, stärka ditt nätverk och ta nästa steg i utvecklingen av din verksamhet.
maj 2026
09:30 15:30
A Working Lab, Studion
Till anmälan
MatchUp – från innovation till praktik

I Smart Built Environments verktygslåda finns nu över 330 innovationer, verktyg och metoder som presenteras i Smart Built Toolbox. Dessa har stor potential att förändra våra traditionella arbetssätt och lösa många av de utmaningar vi ser i samhällsbyggandet idag. Samtidigt finns det inom cmb – en dynamisk prakademi i gränslandet mellan praktik och akademi – många viktiga resultat, erfarenheter och arbetssätt som förtjänar större spridning.

Nu slår vi våra påsar ihop. Under en heldag sammanför vi dig som har behov av lösningar – som fastighetsägare, byggbolag och kommuner – med dig som sitter inne på svaren, såsom teknikleverantörer, startupbolag och forskare. MatchUp riktar sig särskilt till dig som vill hitta nya samarbeten, stärka ditt nätverk och ta nästa steg i utvecklingen av din verksamhet.

Du lämnar din intresseanmälan och beskriver om du deltar som behovsägare eller som innovatör med lösningar från Smart Built Environment eller cmb.

Varmt välkommen!

Anmälan

Datum

Evenemanget börjar

The event ends on

09:30 - 15:30

Plats

A Working Lab, Studion

Adress

Sven Hultins Plats 5
Sista anmälningsdag:21 maj 2026
Information och anmälan
Manage cookie preferences